2020-ieji metai  Lietuvoje ir pasaulyje išties neįprasti. Mokytojams tenka persikelti į virtualią erdvę, ieškoti inovatyvių sprendimų, rūpintis kiekvieno mokinio saugumu ir sveikata.  Paskelbus karantiną, mokykloje pasiilgome įdomių edukacijų, išvykų.  Tad teko ieškoti būdų, kaip ugdymo procesą padaryti įdomesnį, patrauklesnį. Lapkričio 25 dieną 1C klasės mokiniams nuotoliniu būdu vyko edukacinis renginys ,,Laiško kelionė”. Mokiniai kartu su mokytoja susipažino su pašto istorija, stebėjo pašto ženklų kolekciją, susipažino su paštininko profesija, atliko skirtas užduotis.

Mokytojai talkino šios klasės mokinės Darijos mama, klientų aptarnavimo specialistė Indrė Jackevič, dirbanti bendrovėje „Lietuvos paštas“. Labiausiai mokiniams patiko specialistės atsiųsta filmuota medžiaga apie laiško ar siuntinio kelionę, jie galėjo stebėti, kaip laiškai keliauja nuo siuntėjo iki gavėjo pašto, kaip paimami iš pašto dėžių, sudedami į maišus, vėliau rūšiuojami pagal teritorijas, gyvenamą vietą ir išnešiojami (išvežami) laiškanešių.

Pašto darbuotoja paaiškino vaikams, kodėl yra sveriami laiškai, kiek pašto ženklų reikia užklijuoti ant laiško, kam dedamas antspaudas, kas yra pirmenybė. Ji pateikė voko užrašymo pavyzdžių, parašė laišką klasės mokiniams bei  įdėjo saldžių dovanėlių. Mokiniai liko sužavėti ir patenkinti.

Dėkojame Darijos mamai Indrei Jackevič už įdomų pasakojimą ir pagalbą.

1 C klasės mokytoja Reda Gulbinskienė

2020-12-01