Palangos ,,Baltijos” pagrindinės mokyklos 2c klasės mokiniai į vasaros atostogas įžengė indėnišku ritmu. Pabuvojome Vinetu kaime, kur organizuojamos įvairios edukacinės programos, skirtos įvairus amžiaus vaikams. Dalyvaudami edukacinėje programoje susipažinome su Šiaurės Amerikos indėnų gyvenimo būdu, kultūra,  istorija, vertybėmis ir patys išbandėme smagias, aktyvias, bei muzikalias indėniškas veiklas.

Kadangi antrokai labai judrūs, tai tokia aktyvi programa labai tiko- žaidėme indėnų lauko žaidimus, dalyvavome įvairiose rungtyse ir užduotyse, skatinančiose judėti, įgauti budrumo, drąsos ir pasitikėjimo, lavinančiose koordinaciją, reakciją.

Pirmiausia susipažinome su indėnu vadu DIDŽIOJI UOLA, kuris vedė ekskursiją po Vinetu kaimą- matėme ir lietėme indėnų kaimo gyvūnus, įveikėme įvairiausias kliūčių ruožus, kol grįžome prie indėnų palapinės TIPI. Joje sužinojome, kaip indėnai tampa medžiotojais, susipažinome su indėnų medžioklės ypatumais, išmokome indėnų šokių ir dainų. Ekskursijos pabaigoje visi sugalvojome sau indėniškus vardus, išsipaišėme indėniškai veidus ir šaudėme iš lanko į paruoštą šiaudų  taikinį, mėtėme žiedus ant bizono ragų. Prie indėnų namo nusifotografavome su labai linksmu ir sumaniu indėnu DIDŽIĄJA UOLA.

Ši pažintinė ekskursija buvo labai linksma ,įdomi ir informatyvi. Tuo labiau, kad antrokai neseniai  pasaulio pažinimo pamokose susipažino su akmens, geležies ir viduramžių žmonių gyvenimu.

Namo grįžome pilni įspūdžių ir nusiteikę atostogauti.

Palangos ,,Baltijos” pagrindinės mokyklos 2c klasės mokytoja Kristina Jocienė

Kategorija: Naujienos