Dailyraščio konkursas ,,Baltijos“ mokykloje surengtas trečią kartą. Šiais metais konkursas ,,Ką parašysi, to neišdildysi“ ir geriausių darbų paroda suorganizuoti spalio 13 – 28 d. ir yra skirti Simono Daukanto vardui paminėti.

Dėmesys rašysenai šiais spausdinto žodžio ir skubos laikais, kai dažno mūsų raštas apskritai tampa sunkiai įskaitomas, yra labai svarbus. 5-8 klasių mokiniai dar žino dailyraščio reikalavimus, kai kurie dar nepraradę dailaus rašto įgūdžių ir noriai priima konkurso iššūkį. Kad gražiai parašytum, reikia ir įgūdžių, ir susikaupimo, ir kantrybės. Pasiektas rezultatas lavina mokinių estetinį jausmą, teikia džiaugsmo.

Šiemet konkurso dalyviams teko dailiai išvingiuoti ir kai kuriuos žemaitiškai parašytus Simono Daukanto užrašytų patarlių žodžius, apmąstyti pačias patarles. Gausiausiai dalyvavo penktokai ir septintokai, jiems geriausiai ir sekėsi.

Penktų klasių grupėje I vietą laimėjo Emilija Akmenskaitė ( 5b), II – Sofia Natsheh ( 5b), III – Rebeka Adomavičiūtė ( 5b). Emilijos ir Sofios darbai išsiųsti į respublikinio bendrojo ugdymo mokyklų antrų-šeštų klasių mokinių dailyraščio konkurso II etapą. Septintų klasių grupėje I vietą laimėjo Kamilė Vasiliauskaitė ( 7a), II – Elantė Kontrimaitė ( 7c), III – Kamilė Mončytė (7a) ir Vytautė Gustaitytė (7b).

Konkursą ir parodą organizavo lietuvių kalbos mokytojos: Asta Kuzmickienė,
Rita Dočkuvienė, Lida Janulienė

Kategorija: Naujienos