Gruodžio 15 d. Palangos,, Baltijos” pagrindinėje mokykloje nuskambėjo septintasis lietuvių liaudies dainos ir šokio festivalis ,,Gimtinė“.

Mokyklos salė seniai betalpino tokį didžiulį būrį pradinukų.

Festivalyje dalyvavo ne tik „Baltijos” mokyklos pradinukų kolektyvai, bet ir daug svečių: Klaipėdos ,,Vyturio” ir ,,Vitės” progimnazijos, Palangos V. Jurgučio progimnazijos, Palangos pradinės mokyklos mokiniai. Susirinko  apie 300 pradinukų.

Išties buvo smagu stebėti didžiulį būrį pasidabinusių puošniais  tautiniais rūbais mažųjų mokinukų. Juos viso renginio metu lydėjo puiki nuotaika, nes renginį vedė puiki lietuvių liaudies folkloro žinovė, ,,Mėguvos” ansamblio narė, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos ,,Baltijos” pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Otilija Simonaitienė! Festivalio dalyvių pasirodymus stebėjo autoritetinga komisija: komisijos pirmininkas Palangos Kamerinio choro, laimėjusio ,, Aukso paukštę”, vadovas, Palangos meno mokyklos choro mokytojas metodininkas Edmundas Jucevičius, lopšelio darželio ,, Nykštukas” muzikos mokytoja metodininkė Ina Cholinienė ir Klaipėdos ,,Vyturio” progimnazijos ir Palangos senosios gimnazijos muzikos mokytojas metodininkas Augustinas Užkuratas. Komisija rinko originaliausią, autentiškiausią, nuotaikingiausią, išraiškingiausią, profesionaliausią, ritmiškiausią, artistiškiausią ir muzikaliausią šokį ir dainą. Geriausiai dainą ir šokį  atlikę kolektyvai apdovanoti taurėmis.

Geriausiai atlikta daina pripažinta Palangos ,,Baltijos” pagrindinės mokyklos 4b klasė, mokytoja Audra Kaušienė, muzikos mokytoja Skaistutė Užkuratienė.

Geriausiai atliktu šokiu nominuota Klaipėdos,, Vyturio” progimnazijos 4c klasė, mokytoja Viktorija Beriozkinienė, šokių mokytoja Laura Šleiniūtė.

Džiaugiuosi, kad projektas, pradėtas vykdyti 2016 metais, yra paklausus ir reikalingas. Vykdant jį puoselėjamos  tautinės vertybės, lietuviškumas, pilietiškumas , garbinga Lietuvos  praeitis atgyja jaunose širdyse.

Ypatinga padėka muzikos mokytojai Skaistutei Užkuratienei ir Daivai Tumanaitei Tučkei už didelį indėlį padedant organizuoti šį renginį, taip pat  kolegoms ir administracijos darbuotojams. 

 Kristina Jocienė, Palangos ,, Baltijos” pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja

Kategorija: Naujienos