Birželio 14 dieną 7b ir 7c klasės mokiniai dalyvavo integruotose matematikos ir technologijų pamokose, kurios vyko netradicinėje aplinkoje. Mokiniai lankėsi Šliūpo muziejuje, kur apžiūrėjo Kazio Varnelio parodą „Tapatybė ir forma. Kazio Varnelio kūryba“ bei dalyvavo edukacijoje – atšvaito dirbtuvės „Spinduliuojantis opartas“.

Kazio Varnelio parodoje mokiniai susipažino su lietuvių menininko kūryba, ypač jo oparto darbais, kurie sužavėjo savo geometrinėmis formomis ir optinėmis iliuzijomis. Šios parodos eksponatai padėjo mokiniams geriau suprasti meno ir matematikos sąsajas, kaip geometrinės figūros ir simetrija gali virsti įspūdingais meno kūriniais. Paroda skatino mokinių kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir estetinį suvokimą.

Po parodos mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Spinduliuojantis opartas“, kurioje jie kūrė unikalius atšvaitus. Pasisėmę įkvėpimo iš spalvomis ir raštais pulsuojančių šiuolaikinio meno ir etnografinės tekstilės kūrinių mokiniai pasigamino ne tik gražius, bet ir funkcionalius atšvaitus.

Šios pamokos skatino domėjimąsi menu, mokslu ir technologijomis, padėjo gilinti žinias, ugdyti svarbias gyvenimo kompetencijas, sąmoningą požiūrį į saugumą.

Mokytojos Diana Kapica, Laura Platūkienė

STEAM ir kultūrinio ugdymo veiklų įgyvendinimas pagal Tūkstantmečio mokyklos (TŪM) programą.
Kartu su #tukstantmeciomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos  #NextGenerationEU  lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.