Lapkričio 14 dieną  į mokyklą atvyko Lietuvos aklųjų bibliotekos vyr. bibliotekininkė  Daiva  Žiemelienė, kuri 6a, 6b, 6c klasės mokiniams pristatė edukaciją „Galiu kitaip“. Ši edukacija tai ne tik pokalbis su vaikais negalią, bet ir patirtys, vedančios į kitokio galėjimo žmonių pasaulį, atveriančios gilesnį supratimą, girdėjimą, susikalbėjimą. Mokiniai sužinojo, kas yra taktiliniai paveikslai ir taktilinės knygos, kaip disleksiją turintis draugas mato raides ir tekstą, kaip atrodo kino filmai (pvz., „Šuns tikslas“) neregio akimis ir kaip garsinis vaizdavimas gali atverti nematančiam draugui visai kitokią kino patirtį. Edukacijos metu mokinai per jausmus, kurie kyla susidūrus su kitokio galėjimo žmonėmis, žmonėmis su negalia, prisiminė, kas yra tolerancija, kodėl svarbus supratimas ir pagalba.

Klasių auklėtojos  Asta Dobrovolskienė, Diana Kapica, Laura Platūkienė

Kategorija: Naujienos