Kasmet vieną kovo mėnesio savaitę daugiau kaip 20 šalių organizuojami šimtai renginių, skatinančių finansinį raštingumą Europoje. Lietuvos bankų asociacija ir jos partneriai aktyviai skatina finansinį švietimą ir jau 7 kartą organizuoja didžiausią Europoje finansinių žinių konkursą – „Europos pinigų viktoriną“ . Viktorina Lietuvoje vyko kovo 19 d., jos tikslas gerinti 13–15 metų amžiaus mokinių finansinį raštingumą. Nacionalinėje viktorinoje mokiniams nuotoliniu būdu pateikiami klausimai apie asmeninius finansus, taupymą, skolinimąsi,  investavimą, biudžeto planavimą, finansų rizikas, saugumą elektroninėje erdvėje – tai tik keletas visų konkurso temų, kūrybiškai įvilktų į trumpus testo formos klausimus. Komanda, tiksliausiai ir greičiausiai atsakiusi į 15 viktorinos klausimų, balandžio mėnesį atstovaus savo šaliai Europos finaliniame ture Briuselyje!

Šių metų viktorinoje dalyvavo daugiau nei 2500 mokinių iš visos Lietuvos. Tarp jų, paskatinti matematikos ir informatikos mokytojos Dianos Kapicos, dalyvavo ir 7b klasės mokiniai.  Pasiruošti viktorinai padėjo ankstesnių metų testai ir organizatorių video transliacija. Dirbdami drauge ir atsakydami į Kahoot programoje pateiktus viktorinos klausimus, mokiniai ugdė bendravimo ir bendradarbiavo kompetencijas ir pasitikrino finansinį raštingumą.

Matematikos ir informatikos mokytoja Diana Kapica

Kategorija: Naujienos