Spalio 14 dieną 6B ir 6C klasių mokiniai vyko į Biržus.

Gidė šeštokus supažindino su miesto istorija ir karstinio regiono vertybėmis – Biržų piliaviete bei bastionine tvirtove, pilies įtvirtinimų sistema, pastatais ir jų priklausiniais,  Biržų senamiesčio fragmentais.

Mokiniai lankėsi Biržų regioninio parko Lankytojų centre, kuriame išklausė pasakojimą apie regioninį parką,  susipažino su šios saugomos teritorijos išskirtinėmis vertybėmis ir apžiūrėjo ekspoziciją.  Pagrindinė ekspozicijos tema – „Prasmengančios žemės kraštas“, kadangi Biržų kraštas garsėja smegduobėmis, įgriuvomis, įdomiais geologiniais procesais.

Kelionę tęsė aplankydami Karvės Olą – karstinę smegduobę su ola. Tai žinomiausias geologinis gamtos paminklas Šiaurės Lietuvoje.

Pakilo į Biržų regioninio parko apžvalgos bokštą, pastatytą prie Kirkilų karstinių ežerėlių, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai.

Paskutinis kelionės tikslas – Kirkilų pramogų parkas. Kasmet spalio-lapkričio mėnesį, Kirkilų pramogų parke yra įkuriamas Helovyno miestelis, kuris nustebina kiekvieną parko lankytoją. Šiame Helovyno mieste mokiniai rado daugybę rudeninių dekoracijų, moliūgų, vaiduoklių, raganų, šiurpių antgamtinių būtybių.  Apsilankė gravitaciniame name, siaubo name, labirintais nukeliavo į  šiurpinančią vorų irštvą. Visi pasisotinę gerų emocijų bei įspūdžių grįžo namo.

Klasių auklėtojos: Diana Kapica, Laura Platūkienė

Kategorija: Naujienos