Spalio 14 dieną 7b ir 7c klasių mokiniai apsilankė Vilniuje. Pasivaikščioję po Vilniaus senamiestį, pasigrožėję senąją architektūra, užkopė į Gedimino kalną. Šviesus rudeniškas oras atvėrė nuostabią miesto panoramą. Prisilietę prie sostinės simbolio, Gedimino pilies, mokiniai perdavė linkėjimus nuo Baltijos jūros.

Važiuodami į sostinę, turėjome tikslą – pagilinti istorijos, geografijos, dailės žinias. Tai puikiai pavyko sudalyvavus Valdovų rūmuose apžvalginėje ekskursijoje ir  edukaciniame užsiėmime „Su Vyčio ženklu“. Pirmoje ekskursijos dalyje pasivaikščiojome po įspūdingą archeologinį rezervatą, kurį gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėjome išlikusius autentiškus mūrus ir šioje teritorijoje aptiktus unikalius radinius. Ekskursiją tęsėme menėse ir privačiuose apartamentuose su atkurtais istoriniais vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko interjerais.

Per edukacinį užsiėmimą susipažinome su Vyčio – vieno seniausių valstybės herbų  – istorija, muziejaus ekspozicijose ieškojome Lietuvos valstybingumo simbolio atvaizdų ir sužinojome, kokių pavidalų jis įgydavo įvairiose epochose.

Grįždami namo , mokiniai draugiškai dalinosi turiningos dienos įspūdžiais ir pažadais įgytas žinias pritaikyti įvairių mokomųjų dalykų pamokose.

7b ir 7c klasių auklėtojos Rita Dočkuvienė ir Daiva Navickienė

Kategorija: Naujienos