Sveikiname XXVI nacionalinio jaunųjų tyrėjų konkurso „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ nugalėtojas Laimą Mariją Kairytę, 7b, ir Kamilę Mončytę, 7a. Kovo 28 d. „Litexpo“ parodos „Karjera & Studijos Lietuvoje 2024“ metu vyko jau tradicinis – 26-asis – Nacionalinis jaunųjų tyrėjų konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“, surenkantis draugėn siekiančius naujovių, žingeidžius ir išradingus jaunuosius 3-8 klasių mokslininkus. Kad tinka žodis „mokslininkas“, turbūt geriausia pasako jų atlikti ir pristatomi darbai, kurių šiemet į finalinį etapą buvo atrinkta net 53. O sritys, kuriose dirbo jaunieji tyrėjai, labai įvairios: darbų stendiniai pranešimai aprėpė gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio mokslo sritis. Šiemet geriausius darbus konkurso baigiamajame etape pristatė 87 mokiniai ir 38 jų mokytojai. Vaikų darbai vertinti atskirose 3–4, 5–6, 7–8 klasių grupėse.

Mūsų mokyklai šiemet atstovavo septintokės Laima Marija Kairytė ir Kamilė Mončytė su darbu „Šviesos diodų spalvos ir mirksėjimo dažnio įtaka sėjamosios pipirinės fotosintezei“., darbo vadovas biologijos mokytojas Gintvilas Baranauskas. Merginos puikiai pristatė darbą vertinimo komisijai, kuriai patiko ne tik pristatymas, darbo pateikimas, bet ir jo moksliškumas. Ne veltui komisijos pirmininkė dr. Jonita Stankevičiūtė bei dr. Andrius Petrašiūnas (VU) po konkurso pasiūlė šiek tiek patobulinus darbą dalyvauti kitų metų ES jaunųjų mokslininkų konkurse.

Kaip ten viskas vyko, galima susipažinti LINEŠA (konkurso organizatoriaus) tinklapyje.

Kategorija: Naujienos