Tradiciškai, šiltomis rugsėjo dienomis, Palangos miesto Kurhauze vyksta festivalis ,,Kurhauzo Nykštukas”. Palangos ,,Baltijos mokyklos” 3 c, 4a ir 4 c klasės mokiniai taip pat nutarė stebėti vieną iš festivalyje rodomų spektaklių. 

Rugsėjo 22 dieną- dieną be automobilio – pradėjome puikiai! Išsiruošėme pėsčiomis į Palangos Kurhauzą, į spektaklį ,, 80 pasaulių per vieną dieną”. Teatro grupė Teatronas šįkart surinko visą savo kūrybinį bagažą ir ruošėsi į teatro ir šiuolaikinio cirko nuotykį- kalba apie kolonializmą Lietuvos vaikams. Lietuvos, kuri pati dažni buvo okupuota, istorija, atrodytų tarsi atitolus nuo pagrindinio kolonializmo naratyvo, o šiais laikais, kai pasaulį galima apkeliauti per 80 dienų, visų žemynų istorija yra taip lengvai  pasiekiama, kaip ir turistinės vietos. 

Spektaklio pagrindą sudaro trys įkvėpimo šaltiniai: J. Verne knyga ,,Aplink pasaulį per 80 dienų”, A. Chamisso filosofinis romanas ,,Peter Schleimihl”, kuris minimas kaip alegorinę apysaką apie žmogų be tautybės, bei šių laikų siekis išnaudoti kosmoso ir jo kūnus mūsų naudai. 

Teatro ir cirko dramaturgiją jungia talentingiausi šių sričių atstovai – Kristina Marija Kulinič ir Džiugas Kunsmanas. Sujungiant šiuos scenos menus spektaklis kalba apie itin aktualias jaunajam žiūrovui temas: pagarbą kitam, keliones, planetą bei mokėjimą neatiminėti ar savintis tai, kas tau nepriklauso. 

Spektaklis tikrai buvo labai šiuolaikiškas. Jaunieji žiūrovai buvo sužavėti žmogaus kūno plastikos galia, spektaklio pagrindine mintimi. 

Kaip ir kiekvienąkart po šio festivalio mokiniai gauna dovanų. Šį kartą Povilo Villuveit knygelę ,,Spinčius”. 

Pagal festivalio organizatorių rekomendacijas paruošė Palangos,, Baltijos” pagrindinės mokyklos 3 c klasės mokytoja Kristina Jocienė

Kategorija: Naujienos