Minėdami vasario 21 dieną – lietuvių kalbos dieną – Palangos ,,Baltijos’ pagrindinės mokyklos 3 c klasės mokiniai lietuvių kalbos pamokos metu sužinojo daug įdomių ir negirdėtų faktų apie savo gimtąją kalbą. Mokytoja pasakojo, kad  lietuvių kalba yra priskiriama didžiausiai pasaulyje indoeuropiečių kalbų šeimai, baltų kalbų grupei, kaip laikui bėgant kito abėcėlės raidžių kiekis, kad turime  ė raidę, kurios nė viena tauta neturi. 

Kovo 1 d. V. Jurgučio progimnazija pakvietė  „Baltijos” trečiokus įtvirtinti turimas žinias apie gimtąją kalbą – dalyvauti skaitymo gebėjimų ir skaitymo motyvacijos skatinimo programos renginyje. 

Progimnazijos bibliotekos vedėja J. Kolesinskienė  pasakojo padavimą, kodėl žmonės kalba skirtingomis kalbomis, įtraukė jaunuosius skaitytojus į įdomų knygų pasaulį primindama lietuviškas patarles ir mįsles. Trečiokai buvo skatinami susimąstyti, kodėl skaitymas  yra labai svarbus negalintiems girdėti ar matyti, susipažino su Brailio raštu ir mokėsi, kaip juo užrašyti žodžius. 

Bibliotekininkė LKulienė  pateikė įdomių istorijų apie lietuvių kalbą, leido trečiokams išsirinkti knygų skirtuką ir jį nusispalvinti. 

Vėliau trečiokai galėjo pasižvalgyti po mokyklą – nusiskenavę  ant mokyklos  sienų esančius QR kodus  perskaitė informaciją apie žymius rašytojus, Lietuvos kunigaikščius ir Lietuvą. Į savo mokyklą 3c klasės mokiniai grįžo pasisėmę žinių ir naujų įspūdžių.

Išvykos, ekskursijos, pamokos kitose erdvėse visada praturtina mokinius ir mokytojus. Gera kitus pamatyti ir save parodyti!

Kultūrinio ugdymo: skaitymo gebėjimų ir skaitymo motyvacijos skatinimo programos veiklų organizavimas pagal Tūkstantmečio mokyklos (TŪM) programą.
#tukstantmeciomokyklos#TŪM

Palangos,, Baltijos” pagrindinės mokyklos 3 c klasės mokytoja Kristina Jocienė