Balandžio 4 d. Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko monospektaklis „SEEN“, kurį stebėjo 5-10 kl. merginos ir mokytojos. Galimybę pamatyti spektaklį kartu su savo dukromis turėjo ir jų tėvai.

Monospektaklis „SEEN” apie kūno kultą, valgymo sutrikimus (anoreksija, bulimija), psichologinį smurtą ir nemeilę sau, keliaujančią iš kartos į kartą. Herojės Ūlos istorija pasakojama nieko neslepiant, kalbant atvirai ir keliant klausimus, į kuriuos kartais nors ir nepatogu ieškoti atsakymų, bet jie būtini. Spektaklis nemoralizuodamas supažindina su valgymo sutrikimus ir psichologinį smurtą patiriančio žmogaus kelione, kurioje, laimei, spėta laiku paspausti „STOP“ mygtuką.

Labai dėkojame Palangos m. sav. visuomenės sveikatos biurui už šio spektaklio organizavimą ir Alytaus miesto teatrui už monospektaklį „SEEN“, kuris privertė susimąstyti apie meilę sau, apie santykį su artimiausiu žmogumi – mama ir apie tai, kaip svarbu turėti bent vieną žmogų, kuris tave palaiko sunkiausiu gyvenimo momentu.

Taip pat monospektaklį stebėjusios mokinės vertina jį tik gražiausiais žodžiais ir sako, kad yra nuostabu, kai mokyklos aplinkoje sukuriama tokia jauki erdvė ir paliečiamos temos, su kuriomis susiduria dauguma paauglių.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Gabija Bartkutė

Kategorija: Naujienos