Sausio 19 dieną, penktadienį, ,,Baltijos” pagrindinės mokyklos 7a klasė dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir istorijos pamokoje-edukacijoje. Į ją mus lydėjo klasės auklėtoja Asta Dobrovolskienė, istorijos mokytoja Aušra Liustrovienė ir lietuvių kalbos mokytoja Asta Kuzmickienė.

Edukacija vyko Palangos gintaro muziejuje, kur mus pasitiko mūsų edukacijos gidė Elena Karnauskaitė. Šią istorijos ir lietuvių kalbos integruotą pamoką pradėjome klausydamiesi Vytauto Kernagio dainų, paskui edukacijos gidė paskaitė mums porą žymių Lietuvos poetų kūrinių. Sužinojome, kaip eiliuoti tekstai gali būti iliustruoti grafiniu vaizdu. Tuomet visi ėjome į archeologijos ir gintaro ekspozicijų sales, kur gidė mums papasakojo apie archeologijos ir gintaro radinius. Kiekvienas išsirinkome labiausiai patinkantį inkliuzą ar kokį amuletą. Per geras dvidešimt minučių turėjome parašyti eilėraštį apie amuletą arba apie tą mažą vabzdį ar kokį kitą nedidelį bestuburį, kuris įstrigo nuo pušų varvančiuose sakuose prieš maždaug penkiasdešimt milijonų metų. Vėliau visi paskaitėme savo  eiles. Kiekvienas parašė visiškai skirtingai, bet edukacijos gidė sakė, jog tai yra puiku,  nes mes visi esame skirtingi, ir  kad eilės nebūtinai turi būti dviejų ar keturių posmų. Baigiantis pamokai, mūsų edukacijos gidė atskleidė, kad ir pati yra poetė, išleidusi ne vieną eilėraščių knygą. 

Edukacija išties buvo labai įdomi ir verta dėmesio, mums labai patiko!

Neidas Kukštas, 7a klasės mokinys

Kultūrinio ir STEAM ugdymo veiklų organizavimas pagal Tūkstantmečio mokyklos (TŪM) programą.

#tukstantmeciomokyklos#TŪM.