2023 m. lapkričio 16 d. 16 val. Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje į pasakorių šventę – konkursą, skirtą Klaipėdos krašto metams paminėti , susirinko šešiolika dalyvių iš Žemaitijos regiono mokyklų.

Visi šventės svečiai pateko į improvizuotą turgų, kur buvo vaišinami naminiais pyragais, kepta duona, galėjo iš Agotos nusipirkti kiaušinių, iš kitų prekeivių – druskos, silkės ir visų kitų gėrybių. Gimnazijos mokiniai ir mokytojai surengė linksmą ir jaukią šventę. Išgirdome sutartinių, klausėmės žemaičių ir šišioniškių tarmės. Pasakoriai vienas po kito ėjo prie ,,bačkos“ ir sekė šiurpes, pasakas, padavimus. Už langų temstant prie žvakių šviesos pasakojimai skambėjo ypač gyvai, įtikinamai.

Palangos ,,Baltijos“ pagrindinei mokyklai atstovavo 7a klasės mokinė Kamilė Mončytė. Ji pasekė Simono Daukanto 1835 m. Palangos apylinkėse užrašytą pasaką ,,Davatka gyva į dangų eina“. Kamilė pasirodė puikiai, buvo palydėta garsiais plojimais ir apdovanota padėkos raštu bei stilingu maišeliu kvapniųjų žolelių.

Kategorija: Naujienos