2022 03 14 dieną „Baltijos“ pagrindinės mokyklos 5-tų klasių mokiniai dalyvavo matematikos viktorinoje, skirtoje tarptautinei skaičiaus pi dienai paminėti. Pi diena (π)  – neoficiali kasmetinė šventė, švenčiama nuo  1989 m. Jos sumanytojas fizikas Larry Shaw iš San Francisko.

Skaičius pi reiškia apskritimo ilgio ir skersmens santykį. Tai iracionalus skaičius, kurio apytikslė reikšmė 3,14, todėl matematikai pi dieną švenčia kovo (trečio metų mėnesio) 14 d. Nors šis skaičius neturi pabaigos, t. y. jo negalima išreikšti įprasta trupmena ir jis turi begalinį skaičių skaitmenų po kablelio, atsirandant vis galingesniems superkompiuteriams, pi reikšmė vis yra tikslinama. Šveicarijos mokslininkai pasiekė tiksliausios π reikšmės rekordą – apskaičiavo garsųjį skaičių iki 68,2 trilijono skaitmenų. Skaičiavimai truko 108 dienas ir 9 valandas.

Taigi „“Baltijos“ pagrindinės mokyklos penktokai, minėdami šio įdomaus skaičiaus dieną, atrankiniame ture turėjo įveikti 30 klausimų, pateiktų per quizizz online sistemą. Iš kiekvienos klasės šeši geriausi jaunieji matematikai pateko į kitą etapą.  Antrasis turas buvo komandinis. Jame mokiniai demonstravo savo geometrijos, logikos žinias, rungėsi „Paskaičiuok“ ir „Skaičiai“ rungtyse. Šio turo užduotys buvo interaktyvios, naudojamas Smart ekranas. Po įtemtos bei draugiškos kovos buvo išrinkti nugalėtojai. Pirmą vietą iškovojo 5B klasės komanda „Šeškinės“, antrąją – 5A komanda „Kukuliai“, trečią – 5C komanda „Skaičiuotuvai“.

Renginio sumanytojos ir organizatorės matematikos mokytojos Dianos Kapicos nuomone, buvo pasiektas pagrindinis viktorinos tikslas – sudominti mokinius matematika, atskleisti jos įdomybes ir parodyti, kaip jos žinios praverčia įvairiose gyvenimo situacijose.


Matematikos mokytojos Diana Kapica, Jūratė Raščiauskienė, Nijolė Garbenšienė

Čia galite peržiūrėti informaciją skirtą PI dienai

2022-03-14