,,Kiekvienas  vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija, su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis” –  tokia įžanga Palangos Vlado Jurgučio progimnazijoje mokytoja metodininkė Loreta Dumčienė 2022 metų gruodžio 15 dieną pradėjo  Žemaitijos regiono pradinių klasių mokinių praktinę gamtamokslinę konferenciją ,,Stebiu, tyrinėju, atrandu”.

Šioje konferencijoje pasiruošė dalyvauti Palangos,, Baltijos „pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos Kristinos Jocienės 2c klasès mokiniai Sofia Drenkova ir Vilimas Herkus Smielianskis. Jiems dalyvavimas konferencijoje  buvo pirmas  rimtas viešas pasirodymas. Mokiniai pristatė klasėje ir mokyklos kieme rudenį vykusį ilgalaikį projektą ,,Tulpių sodinimo ypatumai”. Projekte  dalyvavo visi 2c klasès mokiniai. Antrokai detaliai aptarė, kaip sodinamos tulpės ir pasodino jas savo mokyklos gėlyne. 

Konferencijoje  Sofia ir Vilimas Herkus drąsiai dėstė mintis apie jų klasėje vykdytą projektą ir įrodė, kad net ir jaunesniųjų klasių mokiniai gali sodinti gėles.

Konferencija buvo įdomi ir labai praktiška. Dalyviai klausėsi įvairių pranešimų – apie  konstravimą, medźio amźiaus nustatymą, daržovių auginimą, źmogaus organų veiklos naudingumą.

Konferenciją paįvairino  šokis Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos mokinių šokėjai, vadovaujami mokytojos ekspertės Birutės Gikarienės. Taip pat dalyviams buvo pasiūlyta atlikti keletą eksperimentų.

Konferencijos tikslas- ,, Suburti mokinius bendram kūrybiniam procesui, žadinti norą domėtis supančia aplinka, motyvuoti tyrinėti ir atrasti atliekant įvairius bandymus, patiriant pažinimo džiaugsmą” – buvo pasiektas. Dalyviai, apdovanoti padėkos raštais ir konferencijos šeimininkų iškeptomis bandelėmis, patenkinti išskubėjo namo.

Palangos,,Baltijos”pagrindinės mokyklos 2c klasės mokytoja Kristina Jocienė

Kategorija: Naujienos