Kiekvienais metais Klaipėdos universitetas organizuoja projektą „Iškeisk pamoką į paskaitą“. Projektas du kartus per metus kviečia moksleivius susitikti su KU dėstytojais ir mokslininkais. Susitikimai vyksta tiek virtualiai, tiek gyvai. Pernai šia galimybe pasinaudojome ir paskaitą stebėjome nuotoliniu būdu, o šiemet lapkričio 24 d. mūsų mokykloje lankėsi Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto lektorė Marta Karaliutė. Ji mokiniams vedė pamoką „Platoninės figūros“. Lektorė pateikė pavyzdžių, kaip atrodo ir kaip vadinamos platoninės figūros. 6a, 6d, 6c klasės mokinai, iškeitę matematikos pamoką į paskaitą, susipažino su dar negirdėtomis sąvokomis ir erdvinėmis figūromis. Mokinius nustebino, kad jiems žinomas erdvinis kūnas piramidė vadinamas tetraedru, o kubas – heksaedru.

Paskaitos pabaigoje mokiniai aktyviai dalyvavo viktorinoje (Kahhot aplinkoje). Prizines vietas užėmę mokiniai buvo apdovanoti Klaipėdos universiteto prizais.

Matematikos ir Informacinių technologijų mokytoja Diana Kapica