2024 m. vasario 20 d. Klaipėdos Gedminų progimnazijoje  vyko IX-oji Nacionalinė švietimo įstaigų projektų paroda – mini mokymai „Projektų mugė“, kurios tikslas sudaryti galimybes keistis gerąja projektinės veiklos patirtimi, pristatyti projektų teikiamą naudą bendruomenei, atskleisti ir paviešinti įvairių fondų lėšomis finansuojamų projektų vadovų ir dalyvių indėlį į švietimo kokybės gerinimą. Šiais metais „Projektų mugėje” buvo pristatyti apie 100 įvairiausio pobūdžio projektų, kuriuos įgyvendino Lietuvos mokyklų bendruomenės. Mugėje pristatėme ir mūsų mokykloje vykusį projektą bei veiklas: regioninį festivalį – projektą „Gimtinė“,  „Pi diena mokykloje“, „3D figūros“.

Atvykę į Klaipėdos Gedminų progimnaziją mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai buvo maloniai sutikti ir atsidūrė projektų mugės šurmulyje. Projektas „Gimtinė“ buvo pristatytas mugės atidarymo renginyje.  Mokytojai Kristinai Jocienei trumpai pristačius 2023 m. gruodžio mėnesį vykusį projektą „Gimtinė“, šokiui buvo jau  pasiruošę ir jaunieji Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos 3 c klasės mokinukai. Linksmai ir energingai sušokę šokį „Marceliukė Ceceliukė” vaikai buvo palydėti garsiais plojimais. Smagu buvo mugės atidaryme vėl išvysti ir projekto „Gimtinė“  socialinius partnerius – Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos tautinės muzikos kapelą „Vyturėliai“, kuriai vadovauja mūsų mokyklos muzikos mokytojos Skaistutės Užkuratienės.

Toliau mugėje vyko projektų pristatymais. Mūsų mokyklos matematikos ir informatikos mokytoja Diana Kapica kartu su 7b klasės mokinėmis parodoje dalinosi gerąja patirtimi pristatydama vaizdinę medžiagą apie mokykloje vykdomas veiklas: „Pi diena mokykloje“, „3D figūros“. Šios veiklos skirtos sudominti mokinius matematika, atskleisti jos įdomybes ir parodyti, kaip matematikos žinios praverčia įvairiose gyvenimo situacijose. Prie „Pi diena mokykloje“ veiklos pristatymo prisidėjo ir technologijų mokytoja Laura Platūkienė, kuri jungiasi į šią veiklą ir šiemet, minint mokykloje π (pi) dieną, su mokiniais keps π (pi)  pyragus.

„Projektų mugėje“ ne tik vyko projektų pristatymai, bet ir mini mokymai, kuriuose mokytojai galėjo susipažinti su Prancūzijos bei Pietų Korėjos švietimo politikos gairėmis, išklausyti pranešimus apie STEAM, įtraukųjį ugdymą, priemones kompetencijų ugdymui, dirbtinio intelekto ir informatikos integravimą į ugdymo procesą. Mūsų mokyklos matematikos ir informatikos mokytoja Diana Kapica dalijosi patirtimi ir vedė mini mokymus „Praktinė patirtis mokant informatikos pradinių klasių mokinius“.

 Mugės metu nebuvo užmiršti ir kartu su mokytojais atvykę mokiniai. Jie buvo palydėti į praktinį gamtamokslinį užsiėmimą – tiriamąją veiklą. Veikla buvo išties įdomi. Gedminų progimnazijos mokytojos pasakojo apie šviesą ir jos spektrą. Praktiškai išbandė šviesos lazerio poveikį – šviesos lazerio aparatu išpjaustė vėliavėlę, kurią namuose mokiniai galės nudažyti lietuviškos trispalvės spalvomis. Po sočių pietų mokykloje dalyviai įsitraukė į dar vieną puikią edukaciją – kelionę į virtualų pasaulį su 3D akiniais.

Atostogų diena buvo praleista turiningai ir kupina gerų emocijų. Mokytojams buvo smagu dalyvauti veiklose kartu su savo mokiniais, gebančiais perteikti mokytojo užduotis ir idėjas, eksperimentuoti ir tyrinėti.

Nuoširdžiai dėkojame Nacionalinės švietimo įstaigų projektų parodos – mini mokymų „Projektų mugė“ organizatoriams už galimybę pasisemti naujų idėjų ir galimybę pasidalinti gerąja patirtimi.

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokytojos: Kristina Jocienė, Diana Kapica

Kategorija: Naujienos