Šiais mokslo metais Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje savo veiklą pradėjo „Robotikos ir programavimo“ būrelis. Nuo 2022 m. pavasario mokykla dalyvauja ES finansuojamame projekte „Kokybės krepšelis“. Būtent šis projektas suteikė galimybę mokyklai įsigyti pačius naujausius „Lego Education Spike“  robotikos rinkinius ir jiems pritaikytas papildomas priemones: specializuotą programuojamų blokų krovimo stotelę,  sumo robotų varžybų laukus, specialų stalą, skirtą įvairioms robotikos misijoms ir užduotims atlikti bei ruoštis  (FLL) FIRST LEGO League  robotų varžyboms, vykstančioms beveik visuose pasaulio žemynuose.

Šie  rinkiniai yra naujausia STEAM mokymosi priemonė 2-8 klasių mokiniams: suderinti ir spalvingi LEGO konstravimo elementai, lengvai naudojama techninė įranga,  intuityvi „Scratch“ pagrindu sukurta programavimo kalba.

Užsiėmimų metu, pasitelkiant robotikos mokslą, mokiniai sprendžia kasdienines žmonijos problemas, susipažįsta su žmonių buityje naudojamais robotais, jų veikimo principais. Konstruoja ir susipažįsta su įvairiais valdikliais ir davikliais,  valdo elektroninius įrenginius. Nesudėtingoje programavimo aplinkoje mokosi  dėlioti programavimo kodo blokus ir jungti juos tarpusavyje, t.y. kurti algoritmus juos užrašydami programavimo kalba. Būrelio metu mokiniai ugdo mechanikos, fizikos, logikos, informacinio raštingumo įgūdžius. Yra skatinami kūrybiškai improvizuoti, kritiškai mąstyti, spręsti įvairaus sudėtingumo problemas, planuoti ir siekti išbaigto rezultato.

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokiniams šie užsiėmimai yra nemokami. Dėl itin didelio susidomėjimo šia veikla, vyksta suintensyvintas programos kursas atskirai pradinių ir vyresnių klasių mokiniams. Pusmečiui pasibaigus į veiklą įsitrauks nauji nariai.

Mokyklos ir būrelio vadovų pagrindinis tikslas populiarinti šią veiklą, kad kuo daugiau jaunųjų išradėjų ir konstruotųjų turėtų galimybę užsiimti jiems labai patinkančia ir šiuo metu itin aktualia veikla.

IT mokytojai: Diana Kapica, Rolandas Kapica