„Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą, / išaugusį iš pelenų, /kaip savo rūpestį didžiausią, kuriuo lyg vieškeliu einu…” – 
tokiais poeto Just. Marcinkevičiaus žodžiais prasidėjo renginys  „Jaunoji Lietuva” Palangos miesto viešojoje bibliotekoje,  skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti ir, žinoma, mūsų gimtajam pajūrio miestui Palangai.

Renginyje skambėjo Palangos senosios gimnazijos IIb klasės moksleivių Kamilės, Tomos, Evos, Gintarės, Augustės ir Robertos atliekamas romansas „Tyliai banguoja jūra” (paruošė muzikos mokytojas Augustinas Užkuratas ir etnokultūros mokytoja Otilija Simonaitienė). Nuostabią dainą ,, Mano Lietuva” atliko mūsų mokyklos 5 c klasės mokinė Viltė Piepaliūtė (paruošė muzikos mokytoja Skaistutė Užkuratienė). Lietuvių liaudies dzūkų daina „Oi tu ožy, didžiaragi” ir šokiu ,,Ciceliukė Marceliukė” pralinksmino 3c klasės mokiniai. Šokį vaikams išrinko ir paruošė šokių mokytoja Soneta Baltmiškienė.

Antroje renginio dalyje žiūrovai – Palangos V. Jurgučio 4c klasės ir Palangos,, Baltijos” 3c klasės mokiniai – dalyvavo protmūšyje ,,Lietuva”.  Protmūšį sudarė trys dalys: istorija, asmenybės ir pramogos. Protmūšį vedė Palangos senosios gimnazijos gimnazistės. Pirmoje ir antroje protmūšio dalyje į klausimus atsakinėjo  Lietuvos istorijos žinovai, išrinkti iš kiekvieno klasės, trečiojoje dalyje dalyviai buvo visi mokiniai. Pradinukai  stropiai rungėsi, atsakingai žymėjo tinkamus variantus. Nugalėjo žinios, patirtis ir išprusimas. Džiugu, kad to nestinga Palangos mokiniams. 

Renginiai, skirti ypatingoms dienoms paminėti, mus visus praturtina. Smagu, kad jaunoji lietuvaičių karta neužmiršta savo šalies istorijos ir puoselėja patriotiškus jausmus.

Palangos,, Baltijos” pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Kristina Jocienė

Kategorija: Naujienos