Visi suaugę ir vaikai laukia ir džiaugiasi viena gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykomis, kurios neatsiejamos nuo ryškiaspalvių verbų, kiaušinių marginimo, pražydusių medžio šakelių puošimo.

1b klasėje Velykų laukimas buvo ypatingas, nes visą savaitę vaikai pradėdavo rytą su knyga, nes balandžio 2 dieną per  H. K. Anderseno gimtadienį minima Vaikų knygos diena, o šiais metais nuo šios dienos iki Šv. Velykų liko savaitė, taigi lygiai savaitę pirmokai kasdien klausėsi skaitomų knygų. Kas rytą nešinas knyga į klasę ateidavo svečias. Mokiniams įprasta klausytis mokytojos skaitymo, bet juk labai įdomu klausytis tėvelių, vyresnių draugų skaitymo. Vaikams labai svarbu suprasti, kad skaitymas teikia malonumą, matyti, girdėti kaip skaito kiti žmonės, ypač patys artimiausi – tai  vaikus motyvuoja domėtis knyga. 

Paskutinę projekto dieną, penktadienį,  vaikai susirinko apsirengę knygų veikėjais, atsinešė savo skaitomas knygas, kurias pristatė klasės draugams. Taigi projekto tikslas – prisijaukinti knygą, susidraugauti su ja, dalintis skaitymo džiaugsmu ir atradimais  – buvo pasiektas!

 „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokytoja Dalia Šiupinienė

Kategorija: Naujienos