Birželio 13 d. 5a ir 5b klasių mokiniai svečiavosi Latvijoje. Pirmiausia apsilankėme Drugelių namuose, pasigrožėjome įvairiaspalviais šių namų gyventojais, sužinojome, kaip ir kuo jie maitinami, apžiūrėjome drugelių inkubatorių, glostėme jaukius, bet išdykusius vėžliukus. Po to pasukome į Tervetės gamtos parką – geriausią ir tinkamiausią vietą vaikams ir tiems, kurie moka žvelgti į pasaulį vaiko akimis ir pastebi gamtos ir pasakos sąsajas.

Pasiskirstę grupelėmis, rankose laikydami parko planus, pasileidome pėsčiųjų takais ir takeliais, tiltais ir tilteliais, kurie per Tervetės upės slėnį mus nuvedė į latvių rašytojos Anos Brigaderės pasakų karalystę.

Pasakų miške sutikome ne tik medinėmis skulptūromis atgimusius rašytojos Anos Brigaderės pjesių veikėjus – Nykštuką ir Lutausį, Miško karalių ir jo dvarą, Anelę su draugėmis, taip pat „gyvus” pasakų veikėjus: girios nykštukus, Šilo raganaitę ir Princesę. Ypač patiko mini zoologijos sodas ir draugiški jo gyventojai – triušeliai, ožiukai, vištaitės – juos galėjome maitinti, glostyti, fotografuoti.

Keliavome ir Miško motinos taku, palei kurį įrengti spalvingi stendai ir skulptūros mus supažindino su procesais, vykstančiais gamtoje.

Pasigėrėti miško didybe galėjome ir užkopę į vieną didžiausių medinių apžvalgos bokštų Latvijoje, iškylantį virš pušų viršūnių.

Aktyviai praleidome dieną gamtoje, patyrinėjome jos paslaptis, susipažinome su pasakišku mišku, kuris mums visiems yra tarsi mama, arba kaip latviai sako – „mammadaba“. O svarbiausia – išmokome gerbti, mylėti ir tausoti gamtą, kurios dalis esame ir mes.

5a ir 5b klasių auklėtojos.

Kategorija: Naujienos