Ankstyvą gruodžio 22 dienos rytą šventiškai nusiteikę trečiokai skubėjo į suplanuotą visos dienos edukaciją Švėkšnos miestelyje. 

Pirmiausia atvykome į Švėkšnos ,,Diemedžio” ugdymo centrą, kur mus pasitiko globėjiškai nusiteikusios darbuotojos. Iš karto buvome pasodinti prie stalo ir nuteikti edukacinei veiklai. Darėme medalius- žaisliukus eglutei. Kiekvienas galėjo pasigaminti net po du tris žaisliukus. Toliau keliavome į pojūčių šalį  relaksaciniuose multisensoriniuose kambariuose ir žaidėme įvairius įtraukiančiuosius interaktyviuosius žaidimus, keliavome virtualioje erdvėje. 

Veikla taip patiko, kad vaikų susižavėjimo šūksniai dar ilgai skambėjo darbuotojų ausyse. 

Vėliau, kamuojami alkio ir troškulio, atsiradome puikioje maitinimo įstaigoje, kurioje šventiškai ir skaniai papietavome. Pietų metu mokėmės gražaus  elgesio taisyklių. 

Nusifotografavę prie miestelio kalėdinės eglutės, kuri puikuojasi prie unikalios neogotikinės bažnyčios, patraukėme į Švėkšnos amatų centrą, žvakių liejimo edukaciją apie senovinius lietuvių papročius ,,Ką mena vaškas”.  Edukatorė vaizdžiai parodė ir išsamiai paaiškino, iš ko ir kaip gaminamos žvakės, papasakojo, kaip lietuviai senovėje jų prasimanydavo. Kiekvienas vaikas  pasidarė žvakelę iš vaško ir dar  galėjo  vieną žvakę nulieti senoviniu būdu. Pasakojimas apie bites ir vašką vaikus labai praturtino. Ne kiekvienas žinojo, kaip liejamos žvakės, kaip gyvena bitės. 

Kelionė namo neprailgo, dar sustojome  ir Kretingos miestelyje apžiūrėti gausiai žibančią eglutę. 

Manau, kad pavyko vaikams sukurti šventinę nuotaiką. Vaikai praturtėjo naujais įspūdžiais ir žiniomis. 

Palangos,, Baltijos” mokyklos 3 c klasės mokytoja Kristina Jocienė

Kategorija: Naujienos