Lapkričio 16-oji –  Tarptautinė tolerancijos diena, todėl visą šią savaitę dorinio ugdymo pamokose ir klasės valandėlėse pradinių ir vyresniųjų klasių mokiniai gilinosi į žodžio tolerancija prasmę ir reikšmę, diskutavo, ar gyvename tolerantiškoje visuomenėje, aptarė pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai, rasei. Mokiniai analizavo, kokias pasekmes gali sukelti priešiškumas kitam ir kitokiam.  

2023 metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos žibintas. Jo šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant karams, labai svarbu tikėjimas ir viltis, jog šviesa nugalės tamsą.

„Baltijos” pagrindinės mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo kurdami šių metų Tolerancijos dienos simbolį – žibintą.


Pradinių ir vyresniųjų klasių mokiniai  piešė žibintus, rašė savo mintis apie toleranciją,  modeliavo ir kūrė žibintus iš popieriaus, gamtinės medžiagos arba kūrybiškai pritaikė ir apipavidalino buityje naudojamus daiktus.

 Visi mokyklos mokiniai buvo įtraukti į kūrybinį projektą.  

Mokinių žibintų ir piešinių   parodą galite pamatyti Palangos  ,,Baltijos” pagrindinėje mokykloje” I ir II aukšto fojė ir pasidžiaugti nuveiktu darbu, kuris šildo savo jaukumu ir primena apie tolerancijos prasmę –  girdėjimas, ką sako kitas žmogus, įsiklausymas į jo poreikius, sukuria saugesnę erdvę kiekvienam bendruomenės nariui.


Dėkojame visiems projekto dalyviams už kūrybingumą ir bendradarbiavimą!

Kategorija: Naujienos