Lietuvių liaudies dainos ir šokiai yra svarbi mūsų kultūros dalis, tačiau šiuolaikinėje visuomenėje jie dažnai pamirštami. Dirbant mokykloje kyla klausimas, kaip įtraukti šią kultūrinę veiklą į kasdienį gyvenimą ir mokymosi procesą. Tai svarbu, nes padeda išsaugoti kultūrinį paveldą ir ugdyti mokinių kūrybiškumą bei bendradarbiavimo įgūdžius. Todėl organizuojame renginius ir skatiname mokinius ir mokytojus dalyvauti lietuvių liaudies dainų ir šokių veiklose.
Jau tradiciniu tapęs regioninis festivalis projektas ,,Gimtinė“ š.m. vasario 12 dieną devintąjį kartą nuvilnijo Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje. Festivaliui projekte išmoktas dainas ir šokius pristatė apie 300 mokinių iš Palangos ir Klaipėdos miestų. Dalyvius ruošė 18 mokytojų. Renginio pradžioje nuskambėjo Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos 7c klasės mokinės Airidos Švagždytės atliekama lietuvių liaudies daina, po kurios renginio vedėja etnokultūros mokytoja Otilija Simonaitienė kvietė į sceną mažuosius dainininkus ir šokėjus. Lietuvių liaudies dainų kategorijoje varžėsi devyni kolektyvai, lietuvių liaudies šokių kategorijoje – dešimt. Dainuojamos dainos ir šokami liaudiški šokiai žiūrovams paliko neišdildomą įspūdį – jie garsiomis ovacijomis palydėjo mažuosius atlikėjus.
Šių metų festivalis žavėjo itin aukšta atlikimo kultūra, išpuoselėtu aprangos stiliumi. Kolektyvus vertino kompetentinga komisija: Palangos Kamerinio choro vadovas, vargonininkas, meno mokyklos mokytojas Edmundas Jucevičius, Palangos lopšelio darželio ,,Nykštukas“ meno vadovė Ina Cholinienė ir Palangos senosios gimnazijos muzikos mokytojas Augustinas Užkuratas. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais ir išskirtinėmis nominacijomis.
Geriausio šokio atlikimo taurę laimėjo Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos 1 c klasės mokinių kolektyvas, jį paruošė mokytoja Monika Kažienė ir Reda Gulbinskienė. Geriausiai dainą-sutartinę atliko Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos 4a klasė, mokinius ruošė mokytojos Skaistutė Užkuratienė ir Irena Vitkauskienė.
Džiugu, kad kiekvienais metais dalyvaujančių kolektyvų šokio ir dainos atlikimo kokybė tobulėja, o festivalio programą papildo vis nauji dalyviai. Smagiausia, kad įdėtos pradinių klasių mokytojų šokio ir muzikos specialistų pastangos projektui suteikia vis gilesnę ir svaresnę prasmę. Mokiniai, baigę keturias klases, teiraujasi, ar negalima būtų projektą tęsti ir vyresnėse klasėse.
Dėkojame visiems mokytojams už pastangas ir įdėtą nuoširdų darbą puoselėjant ir saugant lietuvių kultūrą.
Renginio organizatorės Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Kristina Jocienė ir muzikos mokytoja Skaistutė Užkuratienė