Geriau vieną kartą pamatyti, negu šimtą kartų išgirsti…. Tos patarlės vedini Palangos ,, Baltijos” pagrindinės mokyklos 3c klasės mokiniai Palangos miesto dienų išvakarėse apsilankė palangiškės dailininkės Gražinos Oškinytės Eimanavičienės parodoje ,, Ženklai Palangai”, kuri eksponuojama Palangos kurorto muziejuje.  Dailininkė jau trisdešimt metų  kuria logotipus, heraldiką mūsų miesto įstaigoms, visuomeninėms organizacijoms, šokių kolektyvams, vaikų darželiams, folkloro ansambliams, gimtajam miestui – Palangai. Trečiokai norėjo sužinoti, kaip buvo sukurtas Palangos herbas, ir patys pabandyti sukurti savo variantą. 

Ekskursijos pradžioje Palangos kurorto muziejaus muziejininkė  išsamiai papasakojo apie dailininkę Gražiną Oškinytę Eimanavičienę, parodė jos sukurtus logotipus, heraldiką ir herbus Palangos įstaigoms. Viską kruopščiai apžiūrėję ekskursijos dalyviai atkreipė dėmesį į  Palangos vėliavą. Jos  mėlyname fone puikavosi auksinė karūna ir karoliai, o kraštai papuošti auksiniu apvadėliu. Muziejininkė papasakojo, kodėl vėliavoje pavaizduota  karūna ir karoliai, ką simbolizuoja mėlyna spalva. Išklausę pasakojimą ir įminę visas mįsles mokiniai buvo pakviesti į edukacinį užsiėmimą, kurio metu kiekvienas iškirpo ir suklijavo  savo Palangos vėliavą. 

Edukacinė ekskursija buvo labai įdomi ir naudinga. Dalyviai sužinojo daug negirdėtų dalykų apie Palangos ženklus, juolab kad 3c klasėje mokosi ne tik palangiškiai, bet ir vaikai, atvykę iš Panevėžio, Alytaus, Klaipėdos, Čikagos, Dusseldorfo, Maskvos. Tokios ekskursijos praturtina mokinius žiniomis, moko suprasti aplinką, joje pamatytus ženklus, ugdo patriotinius jausmus ir pilietiškumą. 

Kristina Jocienė, Palangos ,,Baltijos” pagrindinė mokykla

Kultūrinio ugdymo veiklų organizavimas pagal Tūkstantmečio mokyklos (TŪM) programą. #tukstantmeciomokyklos#TŪM