Balandžio 13 d. ankstų rytą 3 c klasės mokiniai su mokytojomis Kristina Jociene ir Daiva Tučke išskubėjo į Palangos miesto kurorto muziejaus  edukacinę programą intriguojančiu pavadinimu  ,,Mėlyna ? Mėlyna!”.

Palangos kurorto muziejuje trečiokus pasitiko muziejininkė Nina Narkutė. Ji papasakojo apie žymius fotografus –  palangiškę Pauliną Mongirdaitę ir  Igną Stropų, kuris užfiksavo didįjį Palangos  gaisrą.

Muziejininkė pristatė, kokia  veikla laukia edukacijos dalyvių –  tai įdomus ir įtraukiantis fotografijos procesas – cianotipija, išrastas 1842 m. ir dabar labai retai naudojamas. Pasirodo, baltą popieriaus lapą ištepus tam tikru tirpalu, jį išdžiovinus, pritvirtinus nuotraukos negatyvą, pašildžius po lempa ir tada dar nuplovus, įvyksta tikri burtai- popierius virsta mėlyna mėlyna fotografija!

Mokiniai uoliai vykdė visas fotografijos proceso užduotis ir nuosekliai siekė rezultato. Buvo įdomu, nauja, nepatirta ir magiška!  Patenkinti  nuveiktu darbu trečiokai dėkojo už suteiktas naujas žinias.

Išeinant iš Anapilio vilos- dabartinio Palangos kurorto muziejaus –  su mokiniais atsisveikino ir vilos vaiduoklis. Tai dar vienas magiškas elementas šioje edukacijoje.

Iš edukacijos trečiokai skubėjo į  Palangos viešosios bibliotekos vaikų skyrių –  savo  parodos ,,Pavasario šaukliai” atidarymą.

Taigi dvi pamokos netradicinėje aplinkoje mokinius dar labiau skatina domėtis  supančiu pasauliu,  savo miesto istorija, architektūra, nuostabia gamta, gerbti praeities liudininkus ir džiaugtis ateitimi.

Kristina Jocienė, Daiva Tumanaitė Tučkė, Palangos ,,Baltijos” pagrindinė mokykla

Kategorija: Naujienos