Birželio 20 dieną 6a klasės mokiniams vyko atvira integruota matematikos ir muzikos pamoka „Trupmenos ir muzika“, kurios tikslas – parodyti matematikos sąsają su muziką, pakartojant paprastųjų trupmenų sudėtį ir atimtį, bei ritmiškai pajausti garso matematiką.

Mokiniai pamokos metu pakartojo natų vertes, paprastųjų trupmenų su vienodais ir skirtingais vardikliais sudėtį bei atimtį, prisiminė, ką žymi metras. Dirbdami grupėmis, mokiniai sprendė veiksmų eilutes su paprastosiomis trupmenomis, kad apskaičiuotų takto ilgį, atliko matematinius veiksmus su natomis, skirtus pasislėpusiai natai apskaičiuoti, ir paprastąsias trupmenas vertė natomis bei plojo gautą ritmą.

Pamokos metu mokiniai pagilino matematikos ir muzikos žinias, ritmiškai pajuto garso matematiką, atskleidė trupmenų sudėties ir atimties svarbą muzikoje. Pamoką vedė matematikos mokytoja Diana Kapica ir muzikos mokytoja metodininkė Skaistutė Užkuratienė.

2022-06-20