„Baltijos” pagrindinėje mokykloje 2020 m. sausio 21 d. – verslumo ir karjeros ugdymo diena. Diena be pamokų, tačiau pirmadienį namų darbų turėjo visi. 3b klasės mokiniai jau antrą kartą tapo verslininkais. Pirmiausia vaikai per pasaulio pažinimo pamokas, pasitelkė savo fantaziją ir kūrė įdomiausias verslo idėjas. Galvojo, kas galėtų sudominti klientus.  Kokiomis kainomis parduoti? Kaip patraukliai privilioti pirkėjus? Jaunieji verslininkai, padedant tėveliams, pirmadienio vakarą,  namų darbus atliko rimtai.

Per verslo ir karjeros ugdymo dieną klasėje buvo tikras šurmulys. Vaikai ne tik siūlė savo prekes bei paslaugas, bet ir noriai pirko vieni iš kitų. Apsilankė kitų klasių mokiniai ir mokytojai. Pirmiausia pirkėjus sudomino saldainiai, suverti ant ežiuko spyglių. Buvo daugybė gražiai papuoštų keksiukų bei sausainių. Mini cukrainėje pirkėjų laukė saldūs kiškučiai bei besmegeniai. Išalkę pirkėjai nusipirko skanios daugiakampės picos ir atsigaivino arbata. Jaunieji verslininkai greit suprato, kaip svarbu gražiai pristatyti savo prekę. Juk kaip ir tikrame versle yra konkurentų. Buvo daugybė grožio salonų. Galėjai pasidaryti makiažą ir manikiūrą. Net ir tatuiruotę! Buvo net sporto klubas su futbolo žaidimais. Čia galėjai išbandyti spyrį į vartus užrištomis akimis. Pirkėjus taip pat sudomino iš virvučių nupintas žmogeliukas – draugas.

Visiems labai patiko ši verslo diena! Tokia diena – puiki galimybė atskleisti kiekvieno kūrybiškumą, verslumą,  bendradarbiavimą. Tai ne tik žaidimas, bet ir proga išbandyti save. O gal tai bus profesija, kurią pasirinks užaugę? Kitą kartą, kai vyks tokia mugė, apsilankykite ir jūs! Tai puiki proga pamatyti vaikų idėjas ir įsigyti puikių darbelių!

Paulius Jasiūnas ir mama

2020-02-08