Gegužės 17 dieną Palangos „Baltijos” pagrindinėje mokykloje vyko viktorina „Sveikatos stiprinimo kvartetas“, kurioje dalyvavo 5-ų klasių mokiniai. Viktoriną vedė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės Gileta Petrošiūtė ir Gabija Bartkutė.

Ruošdamiesi viktorinai visi mokiniai susiskirstė į grupes ir sugalvojo pavadinimus savo komandoms. Viktoriną sudarė  4 etapai: fizinis aktyvumas, sveika mityba, psichikos sveikata ir traumų prevencija. Sudarant kiekvieno etapo klausimus buvo siekiama pateikti pačius svarbiausius dalykus apie mokyklinio amžiaus vaikų sveikatos stiprinimą.

Atsakydami į klausimus mokiniai grupėse diskutavo, buvo susikaupę ir susidomėję. Įveikus visus etapus, vyko aptarimas, kurio mokiniai labai laukė, nes norėjo išgirsti tikruosius atsakymus ir įvertinti savo žinias, įgyti naujų.

Viktorinos metu nebuvo siekiama, kad mokiniai surinktų maksimalų skaičių taškų, pagrindinis jos tikslas, kad kiekvienas mokinys išgirstų dar nežinomų faktų apie sveiką mitybą, sužinotų, kokia fizinė veikla labiausiai didina ištvermę, galėtų pasakyti šalia esančiam, kaip valdyti stresą, pateikti mokiniams rekomendacijas apie saugų elgesį kelyje.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Gabija Bartkutė

Kategorija: Naujienos